X
X
USD

Hakkımızda

AnasayfaHakkımızda

Şirket Profili
2011 yılında kurumsal firmaların ihtiyaç duyduğu bilişim altyapısını yüksek standart kriterleri gözeterek oluşturduğu bulut altyapısı üzerinden sağlamak üzere kurulan Cruse Business Solutions, geçen süre içinde altyapısını daha da geliştirerek müşterilerine Sanal Özel Ağ (VPN), Sunucu Barındırma (Co-location) ve güvenlikle birleşmiş internet erişim hizmetleri sunan öncü bir kuruluş olmuştur. Aynı zamanda müşterilerine alan adı kayıt, web sayfası yayınlama ve e-posta yönetimi gibi temel hizmetler de sunan Cruse Business Solutions, hem büyük ölçekli şirketlerin hem de KOBİ’lerin güvenilir iş ortaklarından biridir.
Cruse Business Solutions, bünyesindeki uzman kadronun 15 yıllık sektörel tecrübesinin bir bileşkesidir. Uptime Institute tarafından akredite edilmiş veri merkezi uzmanlığı sayesinde Türkiye’nin en iyi veri merkezlerini belirlemiş ve bu veri merkezlerinde konuşlanmıştır. 10 yılı aşkın Internet Servis Sağlayıcılığı ve sanallaştırma teknolojileri tecrübesiyle kurulan tam yedekli state-of-art altyapı mimarisinde dünyanın alanında en iyi markalarını tercih etmiş ve en kritik uygulamaların güvenli şekilde çalışabilmesini sağlamıştır.

Teknik Altyapı
Cruse Business Solutions Türkiye sınırları içinde İstanbul ve Ankara olmak üzere iki ayrı şehirde alt yapısını kurmuştur. Her iki lokasyonda da ağ ve sunucu donanımlarını tam yedekli olarak planlamıştır. İstanbul veri merkezimizde yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birden fazla internet servis sağlayıcı üzerinden hizmet verilmekte, İstanbul’da barındırılan sunucular 15 dakika geriden gelerek Ankara felaket kurtarma merkezine replikasyon yapılabilmektedir.
Cruse Business Solutions dünya standartlarında fiziksel ve bulut sunucu hizmeti vermektedir. İki ayrı hattan gelen UPS ve Jeneratör kaynakları, n+1 prensibinde tasarlanmış, iklimlendirme ve soğutma sistemleri, soğuk ve sıcak hava koridorlarının birbirinden ayrıştırılması ile ideal bir veri merkezi ortamı sunmaktadır. Fiziksel güvenlik sistemleri, kartlı geçiş, CCTV ve kafes seçenekleri tercihe göre kullanılabilmektedir. Veri Merkezi ISO/IEC 27001 ve 9001 sertifikasyon sürecini tamamlamıştır.
Bununla birlikte Cruse Business Solutions ISO 9001, ISO 27001, ISO 22301 ve ISO 20000-1 sertifikasyon süreçlerini başarıyla tamamlayarak hizmet standartlarını en üst düzeyde bilgi güvenliği standartlarına endekslemiştir.


Veri Merkezi
Cruse Business Solutions İstanbul ve Ankara olmak üzere iki coğrafi şehire dağılmış altyapısını Türkiye’nin en seçkin veri merkezlerinde konumlandırmıştır. Sektör deneyimi ışığında, ana sistemlerini MedNautilus altyapısında konumlandırmayı tercih etmiştir. MedNautilus Telecom Italia iştiraki olmakla beraber, Akdeniz’de 6000 km sualtı fiberi uzunluğuna sahiptir ve Avrupa, Anadolu, Ortadoğu ve Kuzey Afrika da bulunan bir çok Akdeniz Ülkesini birbirine bağlamaktadır. Türkiye’de İstanbul-Yenibosna’da bulunan Veri Merkezi dünya standartlarında hizmet vermektedir. İki ayrı hattan gelen, UPS ve jeneratör kaynakları, n+1 prensibinde tasarlanmış iklimlendirme ve soğutma sistemleri, soğuk ve sıcak hava koridorlarının birbirinden ayrıştırılması ile ideal bir veri merkezi ortamı sunmaktadır. Fiziksel güvenlik sistemleri, kartlı geçiş, CCTV ve kafes seçenekleri tercihe göre kullanılabilmektedir. Veri Merkezimiz ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası’na sahiptir. Bu özellikleriyle Türkiye’de hizmet veren yerel ve uluslararası servis sağlayıcıların da tercihi olmuştur. Bu sayede herhangi birine bağımlı kalmaksızın, istediğimiz servis sağlayıcı üzerinden hizmet verebilme imkanımız mevcuttur.
Felaketten Kurtarma ve İş Sürekliliği senaryoları için, ana sistemlerle birebir aynı nicelik ve nitelikteki sistemlerimizi ise 2013 yılı içerisinde Turkcell-Superonline’ın Ankara Söğütözü’ndeki Felaket Kurtarma merkezinde konumlandırmış bulunmaktayız. Böylelikle gerek on-premise çalışmakta olan sistemleriniz için İstanbul ya da Ankara lokasyonumuzda felaket kurtarma senaryosu oluşturabilmekte, gerekse Cruse Business Solutions üzerinde çalışmakta olan sunucularınızın coğrafi yedekliliğini / felaket kurtarma senaryosunu sağlayabilmekteyiz.


Ağ donanımlarımız en az ikişerli kümeler halinde tam yedekli olarak planlanmıştır. Bu donanımların her birinde ikişer güç kaynağı bulunmakta ve donanımlar arası kablolamalarda iki farklı yol kullanılmaktadır. Ağ donanımlarımız fiziksel veya yazılımsal arızalara karşı yüksek erişilebilirlik sağlama ve mevcut yolu tamamlayabilme amacı ile planlanmıştır.
Depolama ve Yedekleme
Verilerin çalıştırılması ve korunması amacıyla tercih ettiğimiz disk üniteleri yüksek performans, kapasite, yönetilebilirlik ve tam yedeklilik sağlamaktadır. EFD/SSD/SAS/NL-SAS disklerden oluşan havuz, büyük kapasiteler oluşturmaya izin verirken, performans politikalarını göz önünde bulundurarak veriyi uygun disk grubuna otomatik olarak taşır ve sürekli en yüksek performansı sağlar. Uygulama türüne göre Block veya File denetleyici kullanarak uygun disk havuzuna erişilir.
Yedekleme işlemi istenen gün ve zaman aralıklarında yapılabilir. Her gün belli bir saatte veya talebe göre her dakika yedekleme gerçekleştirmek mümkündür. Her yedekleme işlemi sonrası veriler canlı veri ortamından ayrılır ve farklı bir disk havuzuna gönderilerek fiziksel yedeklilik de sağlanır.
Sunucu
Platformu oluşturan sunucular tek bir üreticiden tedarik edilir. Böylece sunucuyu oluşturan tüm parçalar anakart, işlemci, bellek ve diğer bileşenler aynı üreticinin teknik destek ve güvencesi altına alınır. Bu durum güncelleme, yükseltme, arıza tespiti veya bakım gerektiren durumlarda ön çalışma, tepkilerin ölçülmesi ve canlı ortamda uygulama operasyonlarını güvenli hale getirir.


Top